piątek, 22 lipca 2016

6 ciekawostek dla zaawansowanego trenera Pokemon

W kodzie gry Pokemon Go znaleziono wiele interesujących informacji na jej temat, którymi nie dzielili się sami twórcy. Przedstawiamy spis podpowiedzi, które przydadzą się doświadczonym trenerom.


Mimo iż Pokemon Go to jedna z najpopularniejszych gier mobilnych w historii, produkcja wciąż owiana jest aurą tajemnicy. Wiele poradników przeznaczonych dla graczy z wyższym poziomem doświadczenia bazuje w dużej mierze na domysłach, a firma Niantic, twórca tytułu, niechętnie dzieli się szczegółami na temat jego mechaniki. Na szczęście mnóstwo ciekawych detali przyniosły nam odkrycia tak zwanych data minerów, którym udało się dotrzeć do kodu źródłowego Pokemon Go i odnaleźć w nim wiele sekretów. Na podstawie odkrytych przez nich informacji przygotowaliśmy spis sześciu porad i ciekawostek dla doświadczonych trenerów.

1. Najwyższy poziom doświadczenia w grze to 40

Żaden z milionów graczy w Pokemon Go nie osiągnął jeszcze maksymalnego poziomu doświadczenia. Nic dziwnego - by dobić do niego od pierwszego poziomu, potrzebne jest dwadzieścia milionów punktów XP! Sam awans z 39. na 40 poziom wymaga zabrania pięciu milionów XP.

2. Sekrety siły dzikich Pokemonów

Nie trzeba jednak nabijać 40. poziomu, by spotykać na swojej drodze bardzo silne Pokemony. Maksymalne CP napotkanych przez nas dzikich Pokemonów przestaje się zwiększać po osiągnięciu poziomu trzydziestego. Na najmocniejsze stworki wyklute z jajek możemy liczyć już od poziomu dwudziestego. Dodatkowa ciekawostka: w przyszłości w grze mogą pojawić się inkubatory zmniejszające dystans potrzebny do wyklucia się jajka.

3. Legendarne Pokemony i Master Ball

W kodzie gry znaleziono informacje na temat najrzadszych Pokemonów. Mewtwo, Moltres, Zapdos i Articuno to Pokemony legendarne, a Mew jest określony jako Pokemon mityczny. Co ciekawe, legendarne stworki nie posiadają współczynnika określającego trudność zamknięcia ich w Pokeballu. Być może oznacza to, że do ich schwytania wymagany jest Master Ball. Dane tej najmocniejszej z kulek również zostały zaszyte w grze, jednak nie mamy pojęcia jak wejść w jej posiadanie. Być może to nagroda za osiągnięcie bardzo wysokiego poziomu doświadczenia?
W Pokemon Go na pewno pojawi się także Ditto - Pokemon posiadający zdolność zmieniania się w każdego innego.


Articuno, Zapdos i Moltres - trzy legendarne Pokemony, które na pewno pojawią się w Pokemon Go

4. Tajniki walki

Na jaw wyszło bardzo wiele szczegółów dotyczących systemu w walki w Pokemon Go. Okazało się, że jest on bardziej skomplikowany, niż wydaje się na pierwszy rzut oka. Niektórych aspektów już się domyślaliśmy i otrzymaliśmy tylko potwierdzenie, inne są sporą niespodzianką:
  • Ataki "super effective" ładują pasek ataku specjalnego znacznie szybciej od tradycyjnych.
  • Pokemon broniący się w Gymie atakuje równo co półtorej sekundy
  • Siła ataku zwiększa się o 25%, gdy reprezentuje on ten sam typ co Pokemon. Wodny Pokemon używający ruchu wodnego poradzi sobie w tym lepiej od stworka o typie Ziemnym.
  • Każdy atak ma własną statystykę celności i szansy na critical hit
  • Obrażenia zadawane przez dany atak mogą zwiększać się wraz ze wzrostem poziomu doświadczenia trenera

5. Łapanie Pokemonów

Każdy typ Pokemona posiada własne parametry określające to, jak często ucieka i jak trudno go złapać. Podkręcone rzuty Pokeballami oraz rzuty premiowane dodatkowymi punktami doświadczenia (Excellent, Great itd.) zwiększają nasze szanse na schwytanie stworka. Wraz ze zdobywaniem przez nas doświadczenia, zwiększa się poziom trudności złapania Pokemona.

6. Bonus: najsilniejsze Pokemony

Dragonite posiada najmocniejszy atak ze wszystkich Pokemonów, które nie są legendami.Najsilniejszym Pokemonem ogólnie jest jednak Mewtwo. Znamy też statystyki trzech legendarnych ptaków - Moltres imponuje siłą, Articuno jest odporny na ataki, a Zapdos posiada najbardziej wyrównane parametry.

źródło: http://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/2016/07/pokemon-go-6-sekretow-dla-zaawansowanych-trenerow.aspx

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz