środa, 9 lipca 2014

#1 Gadżet [Na rower]

Pierwszym gadżetem będzie licznik rowerowy który posiada aż 28 funkcji! Serdecznie zapraszam do zapoznania się z jego recenzją. 


Pogoda za oknem robi sie z dnia nadzień co raz bardziej upalna,więc nie ma co siedzieć cały dzień w domu,trzeba korzystać z takiej pogody. Zatem ja proponuje Wam wsiąść na rowery i jechać przed siebie.
Do roweru jako 'dodatek' proponuje Wam licznik, który zapisze jaką drogę przejechaliście,max. prędkość i wiele innych statystyk.







Budowa

Na pierwszy rzut oka widzimy, że licznik nie jest jak inne, zwykłe liczniki normalnych rozmiarów, tu producenci zastosowali inną technikę. Powiększyli jego szerokość a nie długość, jak to bywa w innych typach liczników. Tu mamy duży,czytelny wyświetlacz Dzięki któremu z łatwością odczytamy potrzebne nam statystyki.Poza tym licznik jest bardzo prosty w montażu i co więcej, mamy kilka możliwość jego zamontowania,m.in na ramie,na małym wysięgniku od ramy lub na wsporniku kierownicy.Dzięki temu licznik zamontujemy nawet jeśli kierownica jest nierównych rozmiarów lub jest na niej mało miejsca.

Funkcje licznika

Jak już wspomniałem licznik posiada 28 funkcji,niestety połowa jest nie potrzebna lub ich nie używamy.
Najważniejszymi dla nas funkcjami są:
  • aktualna prędkość
  • średnia prędkość
  • maksymalna prędkość
  • przejechany dystans
  • czas w jakim go pokonaliśmy
  • aktualny czas
  • aktualna temperatura
  • stoper
To są według mnie najistotniejsze funkcje które będziemy często sprawdzać i które na pewno nam się przydadzą w czasie jazdy.





Licznik w praktyce

Jak już pewnie zauważyliście mam (a właściwie miałem*) przyjemność używać tego licznika i muszę przyznać że po przejechania ok. 30 km licznik sprawuje się bardzo dobrze. Po sprawdzeniu przejechanej odległość, wynik był bardzo pozytywny,różnica pomiędzy przejechaną odległością którą nam pokazywał licznik a którą sprawdziliśmy w mapach wynosiła ok. 100 metrów,co mogło wynikać z jazdy rowerem nie zawsze po drodze.Mimo wszystko 100 metrów względem 30 km to nie jest dużo,choć sam licznik pokazuje nam drogę właśnie co 100 metrów. Lecz ten test u każdego może wyjść inaczej, najważniejsze że w tescie na 100 metrów skuteczność za każdym razem wynosiła 100% :)

Ustawienie licznika

Aby licznik działał prawidłowo musimy go w pierwsze kolejności dobrze ustawić. Pomijając już godzinę lub jednostki temperatury skupmy się na ustawieniu rozmiaru koła w liczniku.
Aby prawidłowo ustawić licznik należy wpisać do niego rozmiar koła w milimetrach. Są tabelki gdzie juz mamy gotowe kody,lecz nie zawsze, po wpisaniu kodu wynik będzie dokładny.

 Ja proponuję Wam abyście sami sobie 'stworzyli taki kod,tak będzie najlepiej dla późniejszych wyników licznika'.Jest to bardzo proste,będzie potrzebny nam tylko jakiś przyrząd którym zmierzymy odcinek,najlepiej jakaś metrówka.Zaczynamy od zaznaczenia miejsca początku na oponie i na ziemi,następnie poruszmy rowerem do przodu,i gdy miejsce na oponie znów będzie miało kontakt z ziemią zaznaczamy to miejsce na podłożu.To tyle,teraz zostaje nam juz tylko zmierzenie utworzonego odcinka i zamienienie wyniku z cm na mm.Następnie w liczniku przytrzymujemy prawy przycisk na widoku z temperaturą i wpisujemy wynik po przez zmiane liczby lewym przyciskiem i zatwierdzenie jej prawym


Podsumowanie

Licznik kupiłem na jednej z aukcji,zapłaciłem za niego ok.35 zł z przesyłką.Jak za tą cenę moim zdaniem licznik jest bardzo dobry.Nie używałem go zbyt długo dlatego nie mogę o nim zbyt wiele napisać lecz bardzo go polecam bo wiem, że jest to bardzo dobry wybór, wzorując sie m.in na opiniach innych internautów.

Za jakiś czas pokarzę Wam jak licznik sprawuje się w 'trasie',jak tylko wrócę do domu ;)






Licznik komputer rowerowy 28 FUNKCJI

Moja ocena: 8,5/10
średnia cena: 30 zł (bez przesyłki)


_________Unboxing______________

c.d.n...
Więcej już jutro

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz